Skip to content

204 Ohio AvenueVillas, NJ 08251

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 4, 2020

Property Information

Block213
Lot28
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page1.05

Building Details

Building Class15
Description1S-F-R
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage1,674
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$94,600
54%
Improvement Value:$80,600
46%
Total Assessment$175,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,546+1.6%
2024$3,490+6.4%
2023$3,281+1.7%
2022$3,227+2.4%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$160,000
DeedBook 3494, Page 229

Property Built

Built

Year Built: 1950