Skip to content

2101 Bayshore RoadVillas, NJ 08251

Built 1954

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 14, 2003

Property Information

Block321
Lot1
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page3.02

Building Details

Building Class15
Description1S-F-R
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage1,216
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$83,700
56%
Improvement Value:$64,800
44%
Total Assessment$148,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,006+1.6%
2024$2,958+6.4%
2023$2,781+1.7%
2022$2,735+2.4%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$52,000
DeedBook 1735, Page 808

Property Built

Built

Year Built: 1954