Skip to content

32 Carolina AvenueVillas, NJ 08251

Built 1954

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 12, 2002

Property Information

Block326
Lot7
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page3.02

Building Details

Building Class15
Description1S-F-F-1UG
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage1,632
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$104,000
53%
Improvement Value:$92,200
47%
Total Assessment$196,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,971+1.6%
2024$3,908+6.4%
2023$3,675+1.7%
2022$3,614+2.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1954