Skip to content

81 Wildwood AvenueVillas, NJ 08251

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 30, 2005

Property Information

Block353
Lot3
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page3.01

Building Details

Building Class15
Description1S-CB-F
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage1,476
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$94,600
54%
Improvement Value:$80,700
46%
Total Assessment$175,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,548+1.6%
2024$3,492+6.4%
2023$3,283+1.7%
2022$3,229+2.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966