Skip to content

301 Willow DriveCape May, NJ 08204

Built 1973

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 26, 1996

Property Information

Block443
Lot14
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page5.01

Building Details

Building Class15
Description2S-F-F
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage1,328
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$79,800
51%
Improvement Value:$76,900
49%
Total Assessment$156,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,189+1.6%
2024$3,140+6.6%
2023$2,946+1.5%
2022$2,902+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1973