Skip to content

986 Carol AvenueCape May, NJ 08204

Built 1975
Church/Charitable

Last Sale Price
$92,500
Last Sale Date
Sep 29, 1986

Property Information

Block478
Lot15
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page5.04

Building Details

Building Class15
Description1S-F-R-2AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,456
Acreage0.5

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$96,900
40%
Improvement Value:$146,900
60%
Total Assessment$243,800

Sale
$92,500

To:

Sq Ft2,456DeedBook 1660, Page 610

Property Built

Built

Year Built: 1975