Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
379 Route 9Cape May, NJ 08204
Last Sale Date
Jun 28, 2022
Property Information
Block484
Lot9
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page5.02
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage---
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$53,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$53,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2023 | $1,011 | +1.5% |
| 2022 | $996 | +2.8% |
| 2021 | $969 | +2.4% |
| 2020 | $947 | -0.1% |
Property History
No events match the selected filters.