Skip to content

97 Breakwater Tr Unit-97Villas, NJ 08251

Built 1985

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 4, 2018

Property Information

Block494.01
Lot10
QualifierC-097
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.14

Building Details

Building Class---
DescriptionMOBILE HOME
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,372
Acreage0.16

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$79,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$79,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,602+1.4%
2024$1,579+6.3%
2023$1,485+1.6%
2022$1,462+2.5%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$78,000
DeedBook 2230, Page 236

Property Sale

Sale
$70,155
DeedBook 1659, Page 61

Property Built

Built

Year Built: 1985