Skip to content

1006 Clubhouse DriveCape May, NJ 08204

Built 2002

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 9, 2000

Property Information

Block515
Lot1
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.01

Building Details

Building Class16
Description1SFAG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,684
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$151,400
46%
Improvement Value:$178,200
54%
Total Assessment$329,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,684+1.4%
2024$6,589+6.3%
2023$6,196+1.6%
2022$6,098+2.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2002