Skip to content

304 Adriatic AvenueCape May, NJ 08204

Built 1958

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 13, 2013

Property Information

Block592
Lot4
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.03

Building Details

Building Class16
Description1S-F-R
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,098
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$119,500
58%
Improvement Value:$87,600
42%
Total Assessment$207,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,200+1.5%
2024$4,140+6.3%
2023$3,893+1.6%
2022$3,831+2.5%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$137,500
DeedBook 3282, Page 107

Property Sale

Sale
$35,000
DeedBook 1704, Page 172

Property Built

Built

Year Built: 1958