Skip to content

404 Winslow AvenueCape May, NJ 08204

Built 1965

Last Sale Price
$79,000
Last Sale Date
Aug 13, 1999

Property Information

Block621
Lot10
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.07

Building Details

Building Class16
Description1S-F-R-1AG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,854
Acreage0.17

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$116,400
49%
Improvement Value:$119,300
51%
Total Assessment$235,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,780+1.5%
2024$4,712+6.3%
2023$4,431+1.6%
2022$4,360+2.5%
Property History

Property Sale

Sale
$79,000

To:

Sq Ft1,854DeedBook 2821, Page 514

Property Built

Built

Year Built: 1965