Skip to content

402 Rose Hill ParkwayCape May, NJ 08204

Built 1962

Last Sale Date
Jun 12, 2001

Property Information

Block688
Lot1
Qualifier---
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page6.08

Building Details

Building Class14
Description1S-F-R
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.2

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$120,800
76%
Improvement Value:$38,700
24%
Total Assessment$159,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,235+1.5%
2024$3,188+6.3%
2023$2,999+1.6%
2022$2,951+2.6%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1962