Skip to content

565 New England RoadCape May, NJ 08204

Last Sale Date
Nov 1, 2005

Property Information

Block740
Lot6.14
QualifierQFARM
CountyCape May
MunicipalityLower Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.41

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$3,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$3,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$69+7.9%
2024$64+6.3%
2023$60+1.6%
2022$59-0.6%
Property History

No events match the selected filters.