Skip to content

4509 Noel DrNewfield, NJ 08344

Built 1971

Last Sale Price
$250,000
Last Sale Date
May 28, 2024

Property Information

Block107
Lot20
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page1

Building Details

Building Class17
Description1S-F-S-O
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,416
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$23,700
18%
Improvement Value:$110,500
82%
Total Assessment$134,200

Sale
$250,000
Sq Ft1,416DeedBook 4256, Page 1741Recorded5/29/2024

Property Sale

Sale
$75,303
DeedBook 1773, Page 323

Property Built

Built

Year Built: 1971