Skip to content

829 W Garden RdVineland, NJ 08360

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$39,900
Last Sale Date
Dec 19, 2025

Property Information

Block1201
Lot3
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page12

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,437
Acreage0.46

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$32,900
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$32,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,048+0.7%
2024$1,041+5.0%
2023$991+2.9%
2022$963+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$39,900
Sq Ft1,437DeedBook 4279, Page 4605Recorded12/22/2025

Property Sale

Sale
$56,000
DeedBook 1698, Page 313