Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
N East Blvd(Block 1301 Lot 34)Vineland, NJ 08360
Farm (Regular)
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 23, 1999
Property Information
Block1301
Lot34
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page13
Building Details
Building Class---
DescriptionSHEDS
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage16.6
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$67,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$67,200
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $2,140 | +0.7% |
| 2024 | $2,126 | +5.0% |
| 2023 | $2,025 | +2.9% |
| 2022 | $1,967 | +1.4% |
Property History
No events match the selected filters.