Skip to content

2115 Eilene DrVineland, NJ 08360

Built 1966

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 1, 2005

Property Information

Block1401
Lot49
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page14

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,442
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$30,800
19%
Improvement Value:$128,500
81%
Total Assessment$159,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,822+0.7%
2024$4,789-0.2%
2023$4,800+2.9%
2022$4,663+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1966