Skip to content

3350 E Oak RdVineland, NJ 08361

Built 1868

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 16, 2023

Property Information

Block1908
Lot10
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page19

Building Details

Building Class16
Description---
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,550
Acreage1.88

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$49,400
27%
Improvement Value:$131,900
73%
Total Assessment$181,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,773+0.7%
2024$5,735+5.0%
2023$5,463+2.9%
2022$5,307+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1868