Skip to content

954 Maurice River PkyVineland, NJ 08360

Vacant Land

Last Sale Price
$256,500
Last Sale Date
Sep 17, 2021

Property Information

Block2001
Lot10
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page20

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage1,073
Acreage0.46

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$34,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$34,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,083+0.7%
2024$1,075+5.0%
2023$1,024+2.9%
2022$995+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$72,500

From:

To:

Sq Ft1,073DeedBook 4181, Page 4200Recorded6/11/2019

Also conveyed in this deed

1 parcel