Skip to content

317 W Summit StVineland, NJ 08360

Built 1963

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 6, 2063

Property Information

Block2214
Lot4
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page22

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,150
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,300
18%
Improvement Value:$115,400
82%
Total Assessment$140,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,230+0.7%
2024$4,200+5.3%
2023$3,989+3.1%
2022$3,868+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 995, Page 33

Property Built

Built

Year Built: 1963