Skip to content

113 W Summit StVineland, NJ 08360

Built 1955

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 27, 2006

Property Information

Block2216
Lot4
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page22

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,152
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,000
24%
Improvement Value:$82,300
76%
Total Assessment$108,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,448+0.7%
2024$3,426+5.0%
2023$3,263+2.9%
2022$3,170+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1955