Skip to content

404 Erin StVineland, NJ 08360

Built 1949

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 6, 2023

Property Information

Block2234
Lot12
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page22

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage832
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$24,300
25%
Improvement Value:$71,700
75%
Total Assessment$96,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,057+0.7%
2024$3,036+5.0%
2023$2,892+2.9%
2022$2,810+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$75,000

From:

To:

Sq Ft832DeedBook 4160, Page 4815Recorded11/30/2017

Property Built

Built

Year Built: 1949