Skip to content

538 Park DrVineland, NJ 08360

Vacant Land

Last Sale Price
$8,000
Last Sale Date
Nov 30, 2018

Property Information

Block2327
Lot1
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page23

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$14,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$14,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$446+0.7%
2024$443+5.0%
2023$422+2.9%
2022$410+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$8,000

From:

To:

DeedBook 4174, Page 1999Recorded12/5/2018

Property Sale

Sale
$15,000
DeedBook 2694, Page 171