Skip to content

735 BroadwayVineland, NJ 08360

Built 1957

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
May 5, 2058

Property Information

Block2332
Lot14
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage960
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$26,300
23%
Improvement Value:$87,000
77%
Total Assessment$113,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,357+0.7%
2024$3,334+5.4%
2023$3,164+3.2%
2022$3,066+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$1
DeedBook 893, Page 535

Property Built

Built

Year Built: 1957