Skip to content

603 BroadwayVineland, NJ 08360

Built 1950

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 15, 1979

Property Information

Block2333
Lot11
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,646
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$25,700
19%
Improvement Value:$109,100
81%
Total Assessment$134,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,292+0.7%
2024$4,264+5.0%
2023$4,062+2.9%
2022$3,946+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1950