Skip to content

1201 E Oak RdVineland, NJ 08360

Built 2008

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 23, 2007

Property Information

Block2402
Lot2
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class16
Description2S-F-1AG
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage3,032
Acreage1.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$40,100
14%
Improvement Value:$248,400
86%
Total Assessment$288,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,186+0.7%
2024$9,125+5.0%
2023$8,693+2.9%
2022$8,444+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2008