Skip to content

907 N Main Rd(Unit CC1)Vineland, NJ 08360

Built 1997
Commercial

Last Sale Price
$2,100,000
Last Sale Date
May 13, 2011

Property Information

Block2501
Lot204
QualifierCC1
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page25

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage3.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$210,200
11%
Improvement Value:$1,639,400
89%
Total Assessment$1,849,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$58,891+0.7%
2024$58,503+5.0%
2023$55,728+2.9%
2022$54,138+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$2,100,000
DeedBook 4081, Page 9315

Property Built

Built

Year Built: 1997