Skip to content

718 Becker DrVineland, NJ 08361

Built 1964

Last Sale Price
$245,000
Last Sale Date
Jan 12, 2024

Property Information

Block2501
Lot26
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page25

Building Details

Building Class16
Description1S-F-O
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage912
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,000
25%
Improvement Value:$95,000
75%
Total Assessment$126,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,012+10.6%
2024$3,628+5.0%
2023$3,456+2.9%
2022$3,357+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$245,000
Sq Ft912DeedBook 4251, Page 2798Recorded1/23/2024

Property Built

Built

Year Built: 1964