Skip to content

1692 Marla PlVineland, NJ 08361

Built 1965

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 27, 1999

Property Information

Block2501
Lot86
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page25

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,100
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,600
16%
Improvement Value:$155,500
84%
Total Assessment$185,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,644+0.7%
2024$5,605+5.2%
2023$5,327+3.1%
2022$5,168+1.5%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1965