Skip to content

303 Brookfield StVineland, NJ 08361

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 3, 2000

Property Information

Block3304
Lot65
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page33

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage2,094
Acreage1.27

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$41,700
21%
Improvement Value:$152,800
79%
Total Assessment$194,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,193+0.7%
2024$6,152+5.0%
2023$5,860+2.9%
2022$5,693+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1968