Skip to content

2099 E Oak RdVineland, NJ 08361

Last Sale Date
Mar 30, 2052

Property Information

Block2502
Lot7
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page25

Building Details

Building Class---
Description1S-F-2AG 2UG
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage5.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,500
16%
Improvement Value:$300,300
84%
Total Assessment$355,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,329+4.9%
2024$10,805+5.0%
2023$10,292+2.9%
2022$9,999+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$65,000

From:

To:

Sq Ft1,596DeedBook 4115, Page 2354Recorded3/17/2014