Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
W Landis Ave(Block 2605 Lot 1)Vineland, NJ 08360
Vacant Land
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 30, 2010
Property Information
Block2605
Lot1
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page26
Building Details
Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage4.2
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$10,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$10,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $334 | +0.6% |
| 2024 | $332 | +5.0% |
| 2023 | $316 | +2.9% |
| 2022 | $307 | +1.4% |
Property History
No events match the selected filters.