Skip to content

2046 W Landis AveVineland, NJ 08360

Built 1977
Commercial

Last Sale Price
$1,300,000
Last Sale Date
May 8, 2009

Property Information

Block2605
Lot8
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page26

Building Details

Building Class---
Description1S-M-A
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage9.43

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$396,800
38%
Improvement Value:$648,700
62%
Total Assessment$1,045,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$33,289+0.7%
2024$33,069+5.0%
2023$31,501+2.9%
2022$30,602+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$1,300,000
DeedBook 4057, Page 6797

Property Built

Built

Year Built: 1977