Skip to content

267 N Mill RdVineland, NJ 08360

Built 1930

Last Sale Date
Oct 28, 2019

Property Information

Block2703
Lot20
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page27

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.55

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$50,000
83%
Improvement Value:$10,100
17%
Total Assessment$60,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2021$1,735+2.7%
2020$1,689+5.3%
2019$1,605+3.6%
2018$1,548-43.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 4186, Page 4021

Property Built

Built

Year Built: 1930