Skip to content

64 W Landis AveVineland, NJ 08360

Built 1946
Commercial

Last Sale Price
$1,200,000
Last Sale Date
Sep 20, 2023

Property Information

Block2802
Lot12
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page28

Building Details

Building ClassR-WVV
Description2S-S-A-X
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.7

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$174,000
53%
Improvement Value:$154,000
47%
Total Assessment$328,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,712+0.7%
2024$10,640+4.8%
2023$10,155+2.9%
2022$9,870+1.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$275,000
DeedBook 2773, Page 112

Property Built

Built

Year Built: 1946