Skip to content

626 E Plum StVineland, NJ 08360

Built 1950
Public Property

Last Sale Price
$12,900
Last Sale Date
Jul 29, 1970

Property Information

Block3012
Lot18
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page30

Building Details

Building ClassR-R
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$16,800
53%
Improvement Value:$15,200
48%
Total Assessment$32,000

Sale
$12,900
DeedBook 1169, Page 1138

Property Built

Built

Year Built: 1950