Skip to content

604 E Plum StVineland, NJ 08360

Public Property

Last Sale Price
$96,000
Last Sale Date
Nov 21, 2017

Property Information

Block3012
Lot21
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page30

Building Details

Building Class45
Description---
Dwellings2
Zoning02
Sq Footage2,082
Acreage0.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$15,400
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$15,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2019$2,255+4.5%
2018$2,158+4.8%
2017$2,060+7.3%
2016$1,921+4.3%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$96,000

From:

To:

Sq Ft2,082DeedBook 4161, Page 3725Recorded12/20/2017