Skip to content

108 N East AveVineland, NJ 08360

Built 1956
Public Property

Last Sale Price
$21,000
Last Sale Date
Feb 27, 1997

Property Information

Block3015
Lot11
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page30

Building Details

Building ClassR-CPO
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.17

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,200
87%
Improvement Value:$9,000
13%
Total Assessment$69,200

Sale
$21,000
DeedBook 2225, Page 191

Property Built

Built

Year Built: 1956