Skip to content

Grant Ave(Block 307 Lot 17)Vineland, NJ 08360

Last Sale Date
Oct 10, 2003

Property Information

Block307
Lot17
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page3

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$4,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$4,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2008$1,763+8.2%
2007$1,629-1.7%
2006$1,657+42.8%
2005$1,160+2.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$42,000
DeedBook 2696, Page 283