Skip to content

Grant Ave(Block 307 Lot 18)Vineland, NJ 08360

Last Sale Date
Feb 14, 2003

Property Information

Block307
Lot18
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page3

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$2,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$2,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2008$1,505+8.2%
2007$1,390+13.2%
2006$1,228+2.0%
2005$1,204+2.3%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 2646, Page 313

Property Sale

Sale
$34,000
DeedBook 2089, Page 108

Property Sale

Sale
$60,000
DeedBook 1863, Page 318