Skip to content

10 La Salle StVineland, NJ 08360

Built 1970
Commercial

Last Sale Price
$170,000
Last Sale Date
Mar 29, 2008

Property Information

Block3108
Lot1305
QualifierC5
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page31

Building Details

Building Class---
DescriptionC0ND0-O
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$73,900
55%
Improvement Value:$60,500
45%
Total Assessment$134,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,279+0.7%
2024$4,251+5.0%
2023$4,049+2.9%
2022$3,934+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$170,000
DeedBook 4041, Page 5242

Property Sale

Sale
$150,000
DeedBook 2573, Page 103

Property Built

Built

Year Built: 1970