Skip to content

15 N East AveVineland, NJ 08360

Built 1917
Church/Charitable

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 8, 2011

Property Information

Block3119
Lot22
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page31

Building Details

Building ClassR-EG
Description2S-B
Dwellings---
Zoning---
Sq Footage---
Acreage1.44

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$761,700
14%
Improvement Value:$4,585,500
86%
Total Assessment$5,347,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2016$119,924
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1917