Skip to content

32 N Myrtle StVineland, NJ 08360

Built 1964

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 21, 1997

Property Information

Block3119
Lot6
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page31

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,144
Acreage0.21

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$17,900
12%
Improvement Value:$125,600
88%
Total Assessment$143,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,569+0.7%
2024$4,539+5.0%
2023$4,324+2.9%
2022$4,200+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1964