Skip to content

172 Boxwood DrVineland, NJ 08361

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Nov 7, 2016

Property Information

Block3202
Lot128
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page32

Building Details

Building Class17
DescriptionGARAGE
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage---
Acreage0.19

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$29,800
91%
Improvement Value:$3,000
9%
Total Assessment$32,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,044+0.6%
2024$1,037+5.0%
2023$988+2.9%
2022$960+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$20,000
DeedBook 4070, Page 8733