Skip to content

329 Brookfield StVineland, NJ 08361

Built 1970

Last Sale Date
Jul 9, 2069

Property Information

Block3304
Lot66
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page33

Building Details

Building Class16
Description2S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage3,316
Acreage1.29

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$41,800
16%
Improvement Value:$227,400
84%
Total Assessment$269,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,571+0.7%
2024$8,515+5.0%
2023$8,111+2.9%
2022$7,879+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$375,500
Sq Ft3,316DeedBook 4215, Page 7240Recorded9/22/2021

Property Built

Built

Year Built: 1970