Skip to content

350 Brookfield StVineland, NJ 08361

Built 2001

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 30, 2022

Property Information

Block3304
Lot72
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page33

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,946
Acreage0.57

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,900
17%
Improvement Value:$204,800
83%
Total Assessment$247,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,887+0.7%
2024$7,835+5.0%
2023$7,463+2.9%
2022$7,250+1.4%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2001

Property Sale

Sale
$41,000
DeedBook 1269, Page 382