Skip to content

2905 Bryant StVineland, NJ 08361

Built 1973

Last Sale Price
$100,000
Last Sale Date
Feb 26, 1993

Property Information

Block3305
Lot12
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page33

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,488
Acreage0.48

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,100
24%
Improvement Value:$131,600
76%
Total Assessment$173,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,531+0.7%
2024$5,494+5.0%
2023$5,234+2.9%
2022$5,084+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$100,000
DeedBook 1985, Page 229

Property Built

Built

Year Built: 1973