Skip to content

66 Brookfield StVineland, NJ 08361

Built 1974

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 20, 2023

Property Information

Block3305
Lot29
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page33

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,828
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$38,200
21%
Improvement Value:$143,800
79%
Total Assessment$182,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,795+0.7%
2024$5,757+5.0%
2023$5,484+2.9%
2022$5,327+1.4%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$185,000

From:

To:

Sq Ft1,828DeedBook 4133, Page 9889Recorded10/13/2015

Property Sale

Sale
$162,900
DeedBook 2767, Page 335

Property Built

Built

Year Built: 1974