Skip to content

3024 Brookfield CtVineland, NJ 08361

Built 1972

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 21, 2004

Property Information

Block3304
Lot58
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page33

Building Details

Building Class16
Description1S-F-S
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,748
Acreage0.4

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$35,900
24%
Improvement Value:$115,200
76%
Total Assessment$151,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,811+0.7%
2024$4,779+5.0%
2023$4,553+2.9%
2022$4,423+1.4%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1972