Skip to content

368 E Doren TerVineland, NJ 08360

Built 1968

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 4, 2013

Property Information

Block3510
Lot2
Qualifier---
CountyCumberland
MunicipalityVineland City
Tax Map Page35

Building Details

Building Class16
Description1S-F
Dwellings1
Zoning01
Sq Footage1,008
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$31,200
24%
Improvement Value:$101,300
76%
Total Assessment$132,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,219+0.7%
2024$4,191+5.0%
2023$3,992+2.9%
2022$3,878+1.4%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$94,000
DeedBook 2610, Page 255

Property Built

Built

Year Built: 1968